Książki z serii Kajko i Kokosz. Szukaj. Anuluj. Jesteśmy społecznością, która kocha książki Zaloguj si Kajko i Kokosz – polski krótkometrażowy film animowany z 2005 roku. Scenariusz oparto na komiksie Janusza Christy Zamach na Milusia. Film zrealizowany w technologii 3D. Kajko i Kokosz. Przewodnik po seriach. W roku 2022 Kajko i Kokosz – bohaterowie stworzeni przez Janusza Christę – świętują 50. urodziny. Dzielni Wojowie pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 r. i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Temat: Cechy komiksu w świetle utworu "Kajko i Kokosz". Cele lekcji: - poznasz fragment komiksu, - będziesz umiał wymienić cechy komiksu oraz wskazać jego cechy w konkretnym tekście. Janusz Christa. Sprawdź, czy dobrze przeczytałeś KLIKNIJ. „Kajko i Kokosz – Dzionecek śpasów” (czyli „Dzień Śmiechały”) to czwarty album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album „Ogromniasto gońba”, w roku 2018 „Posiady guślorek”, a w 2019 – „Wodzicka zdrowości”). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i Scenariusz – plik pdf. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni Opracowanie: Patrycja Woźniak Scenariusz – plik pdf. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzalnych Ludzi Opracowanie: Katarzyna Bandulet Scenariusz – plik pdf. Charles Dickens, Opowieść wigilijna Opracowanie: Agnieszka Suchowierska Scenariusz – plik pdf . Łatwo i szybko wyszukaj materiały do zajęć Dział 7. Urok i siła marzeń Prowadzenie lekcji Do wysłania uczniom Sprawdzanie wiedzy Materiały prezentacyjne Filtry Nowa edycja 2020–2022 Nowość Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia, Sketchnotka Nowość Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia, Sketchnotka Nowość Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia, Sketchnotka Nowość Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia, Sketchnotka Akademia GWO al. Grunwaldzka 413, 80-309 Gdańsk Nr tel. 58 340 63 53 "Kajko i latania"Przygotowała: Anna StasiakCykl lekcji:Pierwsza wizyta w język słowami, czyli jak opowiedzieć komiksową story OKO6Klikaj w numer tematu, który masz danego dnia opracowaćTo już koniec dzisiejszej przygody z bohaterami komiksu. Jeszcze tylko kliknij w znacznik poniżej...Wyobraź sobie, że możesz przenieść się na jeden dzień do Mirmiłowa. Napisz, jak go spędziłeś i z którymi bohaterami spotkałeś się wybierzesz się z pierwszą wizytą do Mirmiłowa. Wyobraź sobie, że jesteś przybyszem, który obserwuje gród, jego życie codzienne, mieszkańców oraz okolicę,a następnie zanotuj swoje spostrzeżenia. Pracując z tekstem, uzupełnij kartę pracy, która znajduje się kartę nie masz możliwości drukowania, możesz narysować w zeszycie schemat podobny do tego na w znacznik, możesz zajrzeć do komiksu w wersji temat lekcji w 1Temat: Pierwsza wizyta w czy poprawnie rozwiązałeś kartę pracy Uzupełnij lub (jeśli jest taka potrzeba) nanieś poprawki w swych notatkach. Karta pracy stanowi Twoją notatkę - wklej ją do 2Temat: Poznajemy język temat posłuchaj piosenki i powiedz, czego możemy się z niej dowiedzieć o dowiedzieć się czegoś o komiksach możesz też przeczytać tekst piosenki Wysłuchałeś nagrania lub przeczytałeś tekst piosenki, zapisz więc swoje spostrzeżenia w formie notatki graficznej. Pomoże Ci w tym gra "O rety! Krety!" Za chwilę poznasz lepiej język komiksu. Korzystając z tekstu lektury, powiedz, jak autor komiksu wyraził i zapisał:• dźwięki,• krzyk,• myśli bohaterów,• wypowiedzi bohaterów,• wypowiedzi grupy osób,• wypowiedzi w tekście odpowiednie przykłady, które posłużą Ci do stworzenia notatkę w formie strony ze Słownika komiksowego Ci zasady dotyczące budowy słownika:- kolejne hasła umieszczamy w nim w porządku alfabetycznym,- każdemu z nich towarzyszą odpowiednie informacje, np. wyjaśnienie lub w zeszycie kolorowym długopisem definicję to historia opowiedziana za pomocą obrazków, na które naniesione są w dymkach wypowiedzi i myśli bohaterów oraz krótkie informacje od narratora. Informacje dotyczące dźwięków, ruchu czy emocji znajdują się bezpośrednio na obrazkachNa dziś to już wszystko. Dziękuję Ci za współpracę BackLekcja 3Temat: Malowanie słowami, czyli jak opowiedziećkomiksową temat działania mają na celu przygotowanie Cię do opowiedzenia jednej z przygód ukazanych w komiksie "Kajko i Kokosz. Szkoła latania".Przypomnij sobie wiadomości z poprzedniej lekcji. Wskaż różnice pomiędzy komiksema opowiadaniem – w tym celu wykonaj ćwiczenie:Otwórz komiks na stronie 3, na której zaczyna się historia, i dowiedz się, co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata. Czytaj tekst zamieszczony na tej stronie bardzo co się zdarzyło?Spróbuj określić, na czym polega humorystyczny charakter punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatceJagi i się uważnie bohaterom ukazanym na obrazkach i postaraj się jak najdokładniejich postaci dobierz odpowiednie cechy:Pracując z tekstem, wykonaj kolejne zadania. Przygotują Cię one do stworzenia opowiadania o tym, co przydarzyło się bohaterom komiksowej dała Łamignatowi pewien przedmiot. Napisz w zeszycie, jak wyglądał i o jakich jego niezwykłych właściwościach zapewniała męża się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie. Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji. Tabelkę przerysuj do w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń. Pamiętaj, że opowiadanie musi składać się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia, które wyodrębnić należy akapitem POWODZENIA!III IIILekcja 4Temat: Komiksowe story temat dzisiejszym zadaniem będzie stworzenie Nowych przygód Kajka i Kokosza z uwzględnieniem wylosowanych sześć obrazków, które będą dla Ciebie inspiracją do tworzenia w dowolnej kolejności wylosowane motywy, stwórz komiks lub opowiadanie okolejnej, nieznanej dotąd przygodzie Kajka i tym celu:• zastanów się, co mogło się zdarzyć i o czym będzie opowiadać Twoja historia,• zapisz pomysły w formie planu wydarzeń,Jeśli zdecydowałeś się wykonać komiks:• naszkicuj odpowiednie obrazki,• zapisz na obrazkach wypowiedzi i myśli postaci, a w ramkach informacje o czasie, miejscui okolicznościach zdarzeń,• pokoloruj zdecydowałeś się napisać opowiadanie:• umieść wymyślone wydarzenia w określonym czasie i miejscu,• zapisz dialogi postaci,• możesz ozdobić swoją pracę masz ochotę pochwalić się swoją pracą, chętnie ją zobaczę Prześlij ją do mnie - czekam z niecierpliwością!Bystre Oko - czy możesz tak o sobie powiedzieć?sprawdź!!!Na zakończenie pracy z lekturą mam dla Ciebie niespodziankę...Dziękuję za uwagę! Liczba wyników dla zapytania 'kajko i kokosz scenariusze lekcji': 10000+ Test "Kajko i Kokosz szkoła latania" Teleturniejwg Oliwiapustul Klasa 4 Kajko i Kokosz Polski Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Testwg Marlenamaciejewska Klasa 4 Język polski Kajko i Kokosz Bohaterowie Kajko i Kokosz Sortowanie według grupwg Zwakaw Klasa 4 Polski "Kajko i Kokosz" - pojęcia Wisielecwg Cnowrotek Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski Kajko i Kokosz, postaci Sortowanie według grupwg Agata2888 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz, postaci Sortowanie według grupwg Zuzannakrótki Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - postaci Rysunek z opisamiwg Zuzannakrótki Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Krzyżówkawg Bienvioletta7 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - miejsca Rysunek z opisamiwg Joanna273 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Koło fortunywg Urbalka Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - opis przedmiotu Rysunek z opisamiwg Nataliakossyk Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Koło fortunywg Natalia1278 Klasa 4 Koleność wydarzeń - Kajko i Kokosz Ustawianie w kolejnościwg Bienvioletta7 Klasa 4 Polski "Kajko i Kokosz" bohaterowie Połącz w parywg Joanna273 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz. Połącz w parywg Polskaszkolawki Klasa 4 Polski kajko i kokosz O rety! Krety!wg Filipszustak Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - miejsca, przedmioty Pasujące parywg Zuzannakrótki Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - bohaterowie Koło fortunywg Pb10 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz bohaterowie Sortowanie według grupwg Anitaczku Klasa 4 Kajko i Kokosz, świat przedstawiony Połącz w parywg Alathuria Klasa 4 Kajko i Kokosz. Szkoła latania Koło fortunywg Swierczynska Kajko i Kokosz Koło fortunywg Lenny Liceum Niemieckim Kajko i Kokosz Teleturniejwg Mikolajwylot Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Szkoła latania Testwg Natalia245 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - skojarzenia Koło fortunywg Jolap Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz. Quiz Testwg Joannaorlikw Kajko i Kokosz - plan wydarzeń Ustawianie w kolejnościwg Meluapaniodpolskiego Klasa 4 Polski lektury Kajko i Kokosz - plan wydarzeń (na podstawie karty pracy E. Kędzior) Ustawianie w kolejnościwg Mbuczkowska1 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Plan wydarzeń wydarzenia "Kajko i Kokosz" opowiadanie Koło fortunywg Joanna273 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Odkryj kartywg Nelagrzegorczyk Polski Kajko i Kokosz, postaci Sortowanie według grupwg Edyta5 Klasa 4 język polski Kajko i Kokosz. Szkoła latania Testwg Iwonaroman1 Klasa 4 Polski kajko i kokosz Labiryntwg Konstanciuk Kajko i Kokosz Znajdź słowowg Anrutika Kajko i Kokosz - Zbójcerze Rysunek z opisamiwg Izunia19 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - bohaterowie Rysunek z opisamiwg Izunia19 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz - miejsca Rysunek z opisamiwg Iostrowska Klasa 4 Polski Test Kajko i Kokosz 4a Testwg Pgornowicz Klasa 4 Kajko i Kokosz Koło fortunywg Wiaderek Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Teleturniejwg Olechnaaa Klasa 4 Klasa 5 Test wiedzy "Kajko i Kokosz" Testwg Mateuszdubab Kajko I Kokosz 4c Krzyżówkawg Filiprakowiecki Kajko i Kokosz Losowe kartywg Joannarothe Klasa 4 Polski kajko i kokosz Krzyżówkawg Ololunia123 Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz, postaci Sortowanie według grupwg Monikakotopka Klasa 4 Polski Kajko i kokosz Znajdź słowowg Hannahalat Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Prawda czy fałszwg Oxynygga Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Polski Kajko i Kokosz Brakujące słowowg Olekstarzecki Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Kajko i Kokosz Koło fortunywg Rajzyngerm KAJKO I KOKOSZ - skojarzenia Losowe kartywg Jola2 Kajko i Kokosz Znajdź słowowg Weronika100115 Klasa 4 Polski Bohaterowie Kajko i Kokosz Sortowanie według grupwg Monikakotopka Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Połącz w parywg Oliwkazawadzka KAJKO I KOKOSZ MARTA DESKA Znajdź słowowg Martadeska2016 Klasa 4 Polski Bohaterowie- Kajko i Kokosz Sortowanie według grupwg Iostrowska Klasa 4 Polski Kajko i Kokosz Labiryntwg Alexandrowiczli Kajko i Kokosz Odkryj kartywg Asiaptasiewicz Kajko i Kokosz - anagramy Anagramwg Anrutika Komiks Kajko i Kokosz Koło fortunywg Annamariuk Kajko i kokosz bohaterowie Sortowanie według grupwg Paniodpolskiego3 Klasa 4 Polski Katalog Aleksandra Mikulska, 2022-06-20Dąbrowa GórniczaJęzyk polski, KonspektyPierwsza wizyta w Mirmiłowie - konspekt lekcji KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA POLSKIEGO Klasa: IV Czas trwania zajęć: 45min Temat: Spotkanie z lekturą. Pierwsza wizyta w Mirmiłowie. Odniesienie do podstawy programowej – treści nauczania I. 1. 1) 7) 14) 16) 19) 2. 2) 5) II. 1. 6) 2. 3) 7) 4. 1) 2) III. 1. 1) 3) 4) 2. 1) 5) IV. 1) 2) 3) 7) 9) I. Cele lekcji Cel ogólny: utrwalenie problematyki i treści lektury obowiązkowej. Cele operacyjne – uczeń potrafi: • pozyskiwać informacje z różnych źródeł i dokonywać ich selekcji według określonych kryteriów; • prezentować informacje dotyczące pisarza w formie dramy; • tworzyć tekst poprawny pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym i językowym; • wskazywać i określać elementy świata przedstawionego; • wyrażać opinię na temat postaci i uzasadniać swój sąd; • wykorzystywać TIK do utrwalania wiedzy; • popierać swoje stanowisko argumentami; • redagować zaproszenie. II. Metody lekcji i formy pracy: • podające: rozmowa nauczająca, pogadanka, praca z tekstem; • problemowe: - aktywizujące: praca indywidualna, grupowa, w zespole, burza mózgów, dyskusja, drama; • eksponujące: pokaz połączony z przeżyciem; • praktyczna: ćwiczenia praktyczne, metoda tekstu przewodniego, metoda projektu • programowa: z użyciem komputera, tablicy multimedialnej III. Środki dydaktyczne: • lektura: Janusz Christa, „Kajko i Kokosz. Szkoła Lata”; • prezentacja multimedialna; • filmik • narzędzia TIK: • Komputer • Tablica interaktywna • Zestaw ćwiczeń – karta pracy KOMPETENCJE KLUCZOWE Sposób realizacji kompetencji podczas zajęć Kompetencje rozumienia i tworzenia informacji Tworzenie informacji w oparciu o tekst przewodni Kompetencje językowe Redagowanie formy wypowiedzi na temat i zgodnie z celem Kompetencje cyfrowe Tworzenie przez uczniów ćwiczeń interaktywnych za pomocą narzędzi TIK Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się Udział w scence dramowej – improwizacja uczniów Kompetencja obywatelskie Udział w debacie mającej na celu wyłonienie wspólnego stanowiska Kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej Prezentacja utworu poetyckiego napisanego przez ucznia w związku z omawianą na zajęciach lekturą. Udział uczniów w szkolnym projekcie „Co mi w duszy gra”. IV. Przebieg lekcji: 1. Czynności organizacyjne: - przywitanie klasy, przedstawienie gości, sprawdzenie obecności. 2. Przedstawienie tematu oraz celów lekcji. NaCoBeZU (co uczniowie będą potrafili po lekcji) czyli KRYTERIA SUKCESU: - rozumiem przeczytany tekst, - wyszukuję w tekście potrzebne informacje, - piszę tekst poprawny pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym i językowym, - wyrażam opinię i ją uzasadniam. 3. Zaprezentowanie przez nauczyciela planu pracy grupowej z lekturą. Wskazanie głównych zadań i intencji projektu. 4. Prezentacja efektów pracy zespołowej uczniów. Grupa dziennikarzy: • Przedstawienie zadania; • Prezentacja filmiku o autorze komiksu „Kajko i Kokosz”; • Scenka dramowa – wywiad z pisarzem; Scenariusz scenki: Wywiad z Januszem Christą D. Dzień dobry, nazywam się John Kowalsky. Jestem dziennikarzem gazety „Dziennik Literacki”. Moim gościem jest znany polski twórca komiksów – pan Janusz Christa. Witam serdecznie. D. Proszę nam powiedzieć, kiedy ujawnił się pański talent? Oj, już w szkole podstawowej. Jako chłopiec rysowałem we wszystkich zeszytach. D. Które swoje dzieło uważa pan za najpopularniejsze wśród młodzieży? To rzecz oczywista – „Kajko i Kokosz”. D. Czy może pan przypomnieć naszym młodszym słuchaczom, kiedy powstał ten komiks? W 1972 roku. D. Jak nazywało się czasopismo, które zamieszczało przygody Kajka i Kokosza? Był to „Świat Młodych”. D. To już wszystkie nasze pytania. Dziękuję za wywiad i gratuluję wielkiego sukcesu. Ja również dziękuję i życzę moim młodym czytelnikom wspaniałych wrażeń przy lekturze. • Zadanie dla uczniów; tworzenie tekstu poprawnego pod względem językowym, ortograficznym i interpunkcyjnym. Grupa detektywów; • Przedstawienie zadania; • Prezentacja przedmiotów związanych z akcją komiksu; Charakteryzowanie elementów świata przedstawionego na podstawie prezentowanych faktów, przedmiotów i pojęć związanych z lekturą; • Zadanie dla uczniów: wyrażenie własnego stanowiska na temat postaci z uzasadnieniem i przykładem. Grupa informatyków; • Prezentacja zadania; • Zadanie dla uczniów; udział klasy w ćwiczeniach interaktywnych utrwalających znajomość lektury. Grupa adwokatów; • Prezentacja zadania; • Przedstawienie przez nauczyciela stanowiska w sprawie postaci zbójcerzy w utworze. Wskazanie cech charakterystycznych postaci i sposobu ich postępowania w formie mowy oskarżycielskiej; • Zaprezentowanie przez uczniów argumentów broniących zbójcerzy; • Wspólna dyskusja i burza mózgów na temat wyroku w sprawie zbójcerzy; • Redagowanie zaproszenia na ucztę pojednawczą kasztela Mirmiła ze zbójcerzami. 5. Ewaluacja pracy Podsumowanie zajęć przez uczniów za pomocą niedokończonych zdań: Na dzisiejszej lekcji dowiedziałem/am się, że… Najbardziej podobało mi się … Najmniej podobało mi się … Zainteresowało mnie … Trudność sprawiło mi … 6. Praca domowa – wykonanie ćwiczenia interaktywnego opracowanego przez grupę informatyków. Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.

kajko i kokosz scenariusz lekcji